Falcovaná střešní krytina a klempířské práce

Falcovaná střešní krytina a klempířské práce

 Realizujeme kompletní klempířské práce

  • falcované krytiny střech a oplechování všech konstrukcí
  • montáž okapového systému

Používáme osvědčené hliníkové materiály s povrchovou úpravou v různých barevných odstínech, nebo měděné a titanzinkové plechy s přírodním povrchem.

Falcovaná plechová krytina pro vaši střechu

Falcované (drážkové) se hojně využívají desítky let. Tuto plechovou krytinu najdete na historických i novodobých budovách postavených za posledních 100 let.

Falcované krytiny (drážkované) jsou neobyčejně flexibilní. Pro výrobu střešní krytiny se používají válcované plechy z hliníku, titanzinku a mědi, výjimečně i z nerezového plechu. Dodávají se ve svitcích, ze kterých se stříhají jednotlivé pruhy (šáry) a přímo se pokládají na střechu, kde se spojují falcováním. Toto je historicky nejstarší forma použití plechové krytiny, ale pro své technické vlastnosti a nadčasový vzhled je stále široce využívaná. 

Falcované krytině stačí minimální sklon

Falcovaná krytina vytváří hladkou plochu s pravidelným rastrem drážek (falců) ve směru spádu a s roztečí max. 60 cm. Klempířské spojení plechových pásů je voděodolné, proto je možné tuto krytinu používat už od sklonu od 3°.

Falcovaná krytina se často využívá u bungalovů s nízkým sklonem. U moderních rezidencí s plechem, který přechází ze svislých stěn na střechu. Falcovaný plech ozvláštní bez rozdílu rodinný dům, vilu i reprezentativní veřejnou stavbu. Díky své odolnosti se často využívá také v horských oblastech, ovšem na větších sklonech střešní plochy.

Jakou údržbu si žádá plechová krytina?

Údržba se odvíjí od zvoleného materiálu. U plechu s poplastovanou úpravou (lesklou nebo matnou), není potřeba ochranný nátěr, stejně jako měď a titanzinek. Jejich povrch je přírodní a časem zmatní. Získá tak přirozenou ochrannou patinu. Bezúdržbový je také hliníkový plech, používá se jako lakovaný v různých odstínech.

Aby střecha dlouho sloužila

Dobře víme, že každá chyba se dříve nebo později projeví. Dodržujeme veškerá technologická pravidla, aktuální normy a pomůžeme při výběru nejideálnějšího materiálu oplechování střechy a dalších klempířských prvků. 

Pracujeme s nejkvalitnějším materiálem

  • titanzinkové plechy RHEINZINK a VM ZINC
  • hliníkové plechy PREFA Aluminiumprodukte
  • poplastovanéné pozinkované plechy Ruukki a Lindab 

Jak dlouho falcovaná střecha vydrží?

Doba záruky se též odvíjí od použitého materiálu. Na poplastovaný plech až 15 let, na nejkvalitnější hliníkové, titanzinkové a měděné plechy poskytují výrobci záruku dokonce 40 až 60 let. I životnost jednotlivých materiálů je velmi rozdílná. Poplastovaný plech má životnost okolo 50 let, titanzinkový plech 40 – 100 let (dle kvality) a plechy měděné a hliníkové rozhodně vyšší než 100 let. Životnost může velmi negativně ovlivnit prostředí (zejména kyselé), ve kterém se střecha nachází.
Vyslechneme vaše představy, odpovíme na vaše otázky a detailně vše probereme.

Domluvte si termín
schůzky

Specializujeme se výhradně na falcované střechy, proto nabízíme kompletní klempířské práce včetně okapů.

Objednejte si novou
střechu